Ми беремо участь

Пошукова форма

Документи та форми FIATA

Документи та форми FIATA

8 квітня 1994 року в г.Цюріхе, на сесії Правлінні FIATA АСОЦІАЦІЯ «УКРЗОВНІШТРАНС» була прийнята в дійсні члени.

Для впровадження в роботу експедиторів рекомендацій FIATA, АСОЦІАЦІЯ «УКРЗОВНІШТРАНС» 1 вересня 1998 року підписала Ліцензійна угода з FIATA, на право друкування і використання серед членів асоціації документів FIATA.

Відповідно до вимог ліцензійної угоди, 6 серпня 1998 року, було затверджено Інструкцію з оформлення та використання документів та форм FIATA. Маючи власні документи, засновані на єдиних стандартних умовах і визнані офіційними органами, такими як Міжнародна торгова палата в Парижі, транспортно-експедиторські підприємства АСОЦІАЦІЇ «УКРЗОВНІШТРАНС» володіють важливими інструментами поліпшення іміджу професії експедитора.

Сьогодні отримані вельми задовільні результати у використанні документів FIATA, вони запитуються при розрахунках, поважаються багатьма національними та зарубіжними банками, добре оцінені в світовій торгівлі.

Документи FIATA регулюють ділові відносини між експедитором і вантажовласником. Дія цих документів не поширюється на відносини експедитора з перевізниками. Відносини експедитора з перевізниками регулюються відповідними транспортними документами, передбаченими національними та міжнародними транспортними конвенціями, законами, статутами і правилами.

Авторське право на експедиторські документи FIATA належить Секретаріату Це право Секретаріат FIATA може надавати своїм національним членам за ліцензійною угодою. АСОЦІАЦІЯ «УКРЗОВНІШТРАНС» в якості національної асоціації - члена FIATA отримала від цієї федерації дозвіл на друкування та розповсюдження серед своїх членів документів FIATA.

Перший експедиторського документ FIATA почав застосовуватися в 1955р 

Документи та форми FIATA є одним з основних інструментів сприяння торгівлі під час перетину кордону. FIATA розробила декілька документів і форм, щоб встановити єдиний стандарт для експедиторів по всьому світу. Документи та форми легко примітні, оскільки мають характерний колір і несуть логотип FIATA, який візуально легко визначається.

В даний час існують такі документи та форми FIATA:

 • Оборотний мультимодальний транспортний коносамент FIATA ( FIATA Multimodal Bill of Lading , negotiable - FBL );
 • Експедиторська розписка FIATA( Forwarders Certificate of Receipt - FIATA FCR );
 • Експедиторський сертифікат перевезення FIATA ( Forwarders Certificate of Transport - FIATA FCТ );
 • Складська розписка FIATA ( FIATA Warehouse Receipt - FWR );
 • Необоротна мультимодальная транспортна накладна FIATA ( non - negotiable FIATA Multimodal Transport Waybill - FWB );
 • Декларація відправника FIATA про перевезення небезпечних вантажів ( Shippers` Declaration for the Transport of Dangerous Goods - FIATA SDT );
 • Інтермодальне вагове свідоцтво відправника FIATA (Shippers` Intermodal Weight Certificate - FIATA SIC);
 • Доручення експедитору FIATA ( FIATA Forwarding Instructions - FFI).

Важливо пам'ятати, що документи та форми FIATA встановлюють і регулюють відносини між експедитором та вантажовідправником.
Їх дія не поширюється на відносини експедитора і перевізника.

Документи і форми FIATA по праву вважаються одним з головних досягнень світового експедиторського співтовариства , оскільки вони:

 • єдині для всіх;
 • визнані світовою банківською системою і приймаються до оплати всіма банками;
 • створюють єдину систему відповідальності.

Документи та форми FIATA захищені авторськими правами, що належать FIATA.

АСОЦІАЦІЯ «УКРЗОВНІШТРАНС» має право видавати своїм Учасникам бланки документів та форм FIATA.

Офіційна мова документів і форм FIATA - англійська.