Ми беремо участь

Пошукова форма

ЄС спрощує правила перевезення товарів між країнами

26 Березень
2020

Європейська комісія прийняла нові правила пропуску вантажів через так звані "зелені коридори", щоб уникнути черг і затримок з поставками.

Про це повідомляє ЦТС з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Заходи щодо уповільнення поширення коронавируса одночасно забарилися, а десь і паралізували транспорт, що призводить до затримок з поставками товарів, тоді як в цей кризовий час важливо, щоб у населення ЄС був доступ до базового постачання", - заявила глава Єврокомісії (ЄК ) Урсула фон дер Ляйен.

"Настільки ж важливо, щоб медикаменти, захисне спорядження та інші необхідні товари надходили до лікарень, в медичні пункти", - сказала голова ЄК в відеозверненні.

"Сьогодні ми публікуємо директивні вказівки про виділених коліях (" зелених коридорах "на автомобільних дорогах ЄС)", - оголосила фон дер Ляйен.

Вона назвала чотири цілі, які передбачені цією пропозицією для поліпшення ситуації на європейських дорогах. Перетин вантажним транспортом кордонів по "зеленим коридорами" має займати максимум 15 хв. Фон дер Ляйен закликала покінчити з ситуаціями, як в минулі вихідні, коли пробки на дорогах місцями розтягувалися на 40 км, а очікування перетину кордону займало до 18 годин.

Виділені смуги повинні бути доступні для транспортних засобів, що перевозять всі види товарів. Ланцюги постачання в ЄС тісно інтегровані, і необхідна гарантія вільного пересування всіх товарів.

Національні уряди повинні призупинити дію ряду обмежень - наприклад, заборона на рух вантажного транспорту у вихідні дні або вночі. У виключній ситуації повинна проявлятися гнучкість, пояснила глава ЄК.

По-четверте, Єврокомісія пропонує скоротити адміністративні формальності для працівників транспортного сектора будь-яких національностей, яким потрібно допомогти швидше перетинати кордон. Санітарний контроль на кордоні може послужити додатковою корисним заходом проти вірусу, але він повинен бути організований таким чином, щоб вільне переміщення товарів не зупинялося, підкреслила фон дер Ляйен.

"Боротьба проти вірусу займе багато часу. Сили і засоби, щоб перемогти в цій боротьбі, будуть виходити з нашого великого спільного ринку. Це причина, по якій ми повинні його захистити", - заявила голова Європейської комісії.