Ми беремо участь

Пошукова форма

Визначено переможця тендеру на днопоглиблення в Маріуполі

11 Квітень
2019

ТОВ «Спеціалізоване технічне бюро «Азимут» (Україна) стало переможцем аукціону із визначення підрядника експлуатаційного днопоглиблення підхідного каналу та акваторії Маріупольського морського порту.

Як повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ), тендер на проведення днопоглиблення в Маріупольському порту відбувся у системі Prozorro. Результати аукціону оприлюднені в четвер.

«Успішне проведення аукціону — важлива подія для українського судноплавства на Азові. Завдяки відкритим торгам ми не тільки досягли економії 90 млн грн, але і створили умови для підвищення конкурентоспроможності порту Маріуполь, який останнім часом опинився в складних умовах через ситуацію в Керченській протоці », — зазначив в.о. голови АМПУ Райвіс Вецкаганс.

До аукціону були допущені три з семи компаній, які подали заявки на участь у тендері: ТОВ «Укрбудсервіс» (Україна), Consal S.R.L. (Румунія), ТОВ «Спеціалізоване технічне бюро «Азимут» (Україна). За результатами аукціону переможець запропонував найнижчу ціну. Зокрема, економія за підсумками торгів досягла 20% від стартової ціни, яка становила 460 млн грн (без ПДВ). Найближчим часом очікується оприлюднення рішення про намір укласти угоду з ТОВ «Спеціалізоване технічне бюро «Азимут» і надання відповідної документації переможця.

Згідно з повідомленням, підрядник повинен виконати днопоглиблення у Маріупольському порту в обсязі 1,9 млн кубометрів. На підхідному каналі Вугільної гавані обсяг робіт становить 1,79 млн кубометрів, в акваторії порту — 115 тис. кубометрів.

За словами Вецкаганса, найближчим часом очікується проведення аукціону з визначення підрядника днопоглиблення у Бердянському морському порту.

Прес-служба нагадала, що в 2017-2018 роках АМПУ п'ять разів оголошувала тендери на днопоглиблення в Маріупольському та Бердянському морських портах, проте визначити переможців не вдавалося через недостатню кількість учасників аукціонів.

Цього разу єдина закупівля щодо двох портів була розділена на два окремі тендери. Крім того, було скасовано фінансове забезпечення, що дозволило залучити до участі в тендері іноземні компанії. Підготовку та проведення закупівлі послуг цього року забезпечила спеціалізована філія — Днопоглиблювальний флот ДП «АМПУ», до функцій якої входить організація і виконання днопоглиблювальних робіт, забезпечення гарантованих габаритів на внутрішніх водних шляхах України та в акваторіях морських портів.

У 2019 АМПУ планує експлуатаційне днопоглиблення в Маріупольському, Бердянському, Ізмаїльському, Миколаївському, Одеському, Херсонському та Чорноморському морських портах, а також на глибоководному судновому ході Дунай — Чорне море, Бузько-Дніпровсько-лиманському, Дністровсько-лиманському і Херсонському морському каналах. Крім цього, продовжується реалізація двох масштабних проектів капітального днопоглиблення у морських портах «Чорноморськ» і «Южний».