Ми беремо участь

Пошукова форма

УЗ щорічно отримує 7 млрд грн збитку від малодіяльних станцій - Рязанцев

16 Травень
2019
АТ «Укрзалізниця» отримує 543 млн грн доходу від малодіяльних станцій, тоді як витрати на їх утримання становлять понад 7,8 млрд грн. Про це заявив директор з економіки та фінансів «Укрзалізниці» Андрій Рязанцев, повідомила прес-служба компанії.
 
Відзначається, що такий висновок був зроблений за результатами аналітичного дослідження по експлуатаційної та економічної ефективності роботи галузі зі статичної геоінформаційної візуалізацією. Його дані свідчать про те, що збиткова інфраструктура «Укрзалізниці» становить 45,7% ділянок і сукупно виконує лише 2,1% тонно-кілометрової роботи.
 
«Крім інформації про експлуатаційні показники роботи галузі в опублікованому звіті надана статистика про доходи, витрати і фінансовий результат від вантажних перевезень. Такі розширені дані дозволяють приймати правильні управлінські рішення і на рівні «Укрзалізниці», і на рівні держави і місцевих органів влади. Ці дані дозволяють не тільки на цифрах, а й візуально оцінити обсяг і розташування малодіяльних інфраструктури, яка створює додаткове фінансове навантаження на галузь і рано чи пізно припинить функціонувати без співфінансування з боку держави або місцевої влади », - розповів Рязанцев.
 
За його словами, фінансування з державного та місцевих бюджетів є одним з механізмів стримування зростання тарифів на залізничні перевезення. «Сьогодні перед залізницею актуальним стає питання збільшення обсягів перевезень саме на малодіяльних напрямках, при відсутності можливості їх оптимізації. Іншим варіантом збереження такої інфраструктури може бути співфінансування з державного і місцевих бюджетів, якщо ділянка має високу стратегічне, оборонне, соціальне значення », - підкреслив він.
 
За твердженням Рязанцева, необхідно спільно з органами влади вирішити питання малодіяльних інфраструктури, оскільки утримувати її за рахунок «Укрзалізниці» вже немає можливості.
 
«Укрзалізниця» на основі аналізу роботи у другому півріччі 2018 визначила малодіяльних 301 вантажну станцію. У список увійшли станції, обсяг навантаження і вивантаження на яких не перевищив поріг критерію малодіяльних, рівень якого за підсумками другого півріччя 2018 року склав 2,34 вагона на добу. Включені до переліку станції мають статус малодіяльних з 28 лютого 2019 року.