Ми беремо участь

Пошукова форма

Круглий стіл «Державна політика щодо малого бізнесу України 2018: виклики та очікування» - 1 лютого 2018

07 Лютий
2018
 
1 лютого у ТПП відбувся круглий стіл «Державна політика щодо малого бізнесу України 2018: виклики та очікування». Модератором заходу виступила Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна. Серед основних спікерів: народний депутат України Оксана Продан, Президент ТПП Геннадій Чижиков, кандидат економічних наук Дмитро Ляпін, голова Асоціації «Союз ювелірів України» Дмитро Видолоб, Голова Громадської ради при ДРС Сергій Доротич, члени Громадської ради при ДРС Олександр Красовський і Олександр Плива. Були присутні члени Громадської ради при Державній регуляторної службі України, Асоціація «Союз ювелірів України», Асоціація «Укрзовніштранс», представники Торгово-промислової палати та Громадської ради при Державній регуляторної службі України.
 
Президент ТПП Геннадій Чижиков у вступному слові зазначив «Малий і середній бізнес є основою економіки будь-якої держави. Це аксіома. ТПП України завжди робить все можливе для того, щоб гідно представляти інтереси підприємців на всіх рівнях. Ми не забуваємо, що представники МСБ є фундаментом нашої Палати - вони складають більше 85% її членського складу».
 
До уваги учасників обговорення своє дослідження «Аналітична оцінка стану і проблем малого бізнесу в Україні» представив Дмитро Ляпін. За його словами, при існуючих в світі скорочення робочих місць в світовій економіці в найближчі двадцять-тридцять років малий бізнес стане тим інструментом, який забезпечить робочими місцями працездатне населення. Тобто в найближчий період малий бізнес (більш імовірно - мікро-бізнес в форматі самозайнятих осіб) повинен створити кілька сотень тисяч робочих місць.
 
Голова ДРС Ксенія Ляпіна розповіла учасникам круглого столу про проведений аналіз якісного наповнення представлених в ДРС М-тестів. Він показав недостатній рівень усвідомлення важливості врахування інтересів малого бізнесу.
 
Так, розробники проектів регуляторних актів, здійснюючи розрахунки витрат суб'єктів господарювання на виконання вимог регулювання, а не співвідносять розмір цих витрат з можливими вигодами від впровадження регулювання, що унеможливлює об'єктивну оцінку адекватності і доцільності проекту регуляторного акта. Крім того, аналіз показав про відсутність практики застосування коригувальних (пом'якшуючих) заходів для малого підприємництва при впровадженні нових регулювань.
 
У 2017 році не одним регуляторним органом не було запропоновано дієвих пом'якшувальних заходів для суб'єктів малого підприємництва з метою вирівнювання питомої вартості адміністративного навантаження між суб'єктами великого, середнього і малого бізнесу, фактично нівелює мету проведення М-тесту.
 
Окремо слід відзначити, що сумарна прогнозна вигода в частині спрощення адміністративних процедур при реалізації зазначених проектів була оцінена розробниками майже 194 млн. Грн. Вона також розповіла про результати впровадження оновленої методології проведення аналізу впливу розроблених проектів регуляторних актів у 2017 році.
 
Під час круглого столу «Державна політика щодо малого бізнесу України 2018: виклики та очікування» представники бізнесу та бізнес - асоціацій обговорили безліч питань - від необхідності компенсаторних заходів при введенні регулювань до важливості збереження спрощеної системи оподаткування.
 
З першоджерелом резолюцією круглого столу ви можете ознайомитися на сайті http://www.drs.gov.ua/press-room/analitychnyj-material-shhodo-derzhavnoy..., остаточний варіант резолюції буде представлений після її доопрацювання учасниками обговорення.
 
Секретаріат Асоціації «Укрзовніштранс»