Ми беремо участь

Пошукова форма

Друге засідання Підкомітету Україна – ЄС та перше засіданні Форумі громадського суспільства.

19 Листопад
2018

13 листопаду у м. Київ відбулось друге засідання Підкомітету Україна – ЄС з питань торгівлі та сталого розвитку. У рамках заходу були проведені дискусійні сесії щодо інституційних питань, питань зайнятості, навколишнього середовища та клімату, сталого управління лісовим господарством, співробітництва з питань управління ресурсами рибальства Чорного моря та відновлюваної енергетики. Представники української делегації поінформували європейську сторону щодо утворення інституційної складової для виконання цілей глави 13 “Торгівля та сталий розвиток” Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Сторонами також були обговорені актуальні питання імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

За підсумками 2-го засідання Підкомітету Україна – ЄС з питань торгівлі та сталого розвитку, опубліковано новину на сайті Мінекономрозвитку, з якої доступне посилання на текст Спільної заяви (українською та англійською мовами).

Посилання на новину - https://bit.ly/2Prk3dn .

 

14 листопаду у Києві пройшло перше засіданні  Форумі громадського суспільства у якому прийняли участь представники Дорадчих груп ЄС та України.

Під час  форуму  заслухали повідомлення Підкомітету з питань торгівлі та сталого розвитку, обговорили процедурні питання та проект «дорожньої карти» для подальшої роботи на рік за такими напрямами як торгівля і зайнятість, навколишнє середовище, стале лісокористування та інші.

По суті Дорадчі групи як України так і ЄС створюються з метою надання рекомендацій щодо імплементації Глави 13 Угоди про асоціацію.

Представники європейської сторони Дорадчої групи, яка створена була та працює з 2016 року, висловили своє бачення спільної співпраці обох Дорадчих груп, в тому числі спільні напрацювання з питань, які сприятимуть інтеграцію української економіки в європейську, через обговорення, обмін думками, пропозиції, заяви, рекомендації, які можуть бути представлені спільно і окремо кожною із Дорадчих груп, як підкомітету з питань торгівлі, так і Уряду України, ЕС.

Представник ЄС в Україні Даніель Крамер (Daniel KRAMER) підкреслив, що ті питання повинні бути у пріоритеті Дорадчих груп, які пов’язані з усіма напрямками глави 13 Угоди про асоціацію Україна-ЄС- економікою, екологією та сталим розвитком.
         Направляємо Вам для ознайомлення бачення спільної співпраці обох Дорадчих груп, в тому числі спільні напрацювання з питань, які сприятимуть інтеграції української економіки в європейську.

За підсумками засідання протягом 10 робочих днів буде підготовлений документ що врахує пропозиції усіх сторін і по якому  необхідно працювати над рекомендаціями протягом року.