Ми беремо участь

Пошукова форма

Далекобійникам в ЄС дозволили їздити в рейси

20 Березень
2020

Заборона на поїздки в країни Шенгенської зони не буде распространяеться на тих, хто перевозить товари. Лідери країн Європейського Союзу наголосили, що транспортні перевезення не повинні припинятися.

Про це повідомляє ЦТС з посиланням на Railfreight.

"Щоб уникнути браку продуктів і погіршення економічної ситуації в європейських країнах, держави-члени ЄС не повинні вживати заходів, які ставлять під загрозу цілісність Єдиного ринку товарів, зокрема, ланцюжки поставок", - йдеться в керівництві ЄС з управління кордонами.

Відзначається, що безперешкодна транспортування товарів першої необхідності, продуктів харчування, життєво важливих медичних і захисних засобів - має вирішальне значення для забезпечення їх доступності.

"Професійні перевезення товарів не повинні зупинятися. У цьому контексті сприяння безпечному пересуванню працівників транспорту, включаючи водіїв вантажівок і поїздів, пілотів і членів екіпажу, через внутрішні і зовнішні кордони, є ключовим фактором для забезпечення належного переміщення товарів", - йдеться в тексті документа.

Дев'ять держав ЄС в даний час повністю закрили свої кордони для негромадян через пандемію коронавируса. Це Чеська Республіка, Кіпр, Данія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Словаччина та Іспанія. Часткове закриття і додаткові прикордонні перевірки встановлюються Австрією, Угорщиною, Словенією і рядом інших країн. Німеччина також частково закрила свої кордони для громадян всіх країн, окрім Австрії, Данії, Франції та Люксембургу, а Словенія закрила кордон з Італією. Керівництво по переміщенню товарів було опубліковано у відповідь на закриття кордонів.