Ми беремо участь

Пошукова форма

Авіація України може втратити через коронавируса 15 млрд гривень за 4 місяці

26 Березень
2020

Авіаційний комітет Торгово-промислової палати України (ТПП) підрахував збитки авіаційної галузі внаслідок пандемії коронавируса, і направив уряду пропозиції щодо введення пакету антикризових заходів.

Про це повідомляє ЦТС з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Члени авіакомітету відзначили збитки, мінімум, від 10 до 15 млрд грн підприємствами авіаційної галузі тільки в першому кварталі поточного року", - говориться в повідомленні комітету.

У ТПП також вважають, що найбільш уразливими з точки зору економічних наслідків від пандемії коронавируса підприємствами є українські аеропорти та авіакомпанії, метеорологічні центри і служби, хендлінг і авіатоплівозаправочние компанії, компанії з технічного обслуговування повітряних суден, кейтерингові компанії і спеціалізовані державні підприємства, такі як " Украерорух ".

"Якщо не вжити дієвих заходів державної підтримки в кінцевому підсумку держава недоотримає мільярди податкових надходжень до бюджету, збанкрутілу галузь, а тисячі українців втратять робочі місця", - підкреслили в авіакомітету ТПП.

На думку комітету, для відновлення повноцінної діяльності авіаційної галузі, які обслуговують підприємств і туристичних компаній необхідно невідкладно забезпечити з боку державної влади пакет реанімаційних кроків.

На думку ТПП, зазначений пакет антикризових заходів повинен передбачати: можливість надання підприємствам зазначених галузей стабілізаційних кредитів; дозвіл надавати відпустки без збереження заробітної плати до закінчення карантину за угодою сторін; виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів держави при просте виробництва; право для державних аеропортів надавати канікули користувачам для оплати послуг з наступною компенсацією з боку держави; можливість автоматично пролонгувати дію сертифікатів і актів льотних перевірок аеродромів.